Owoce - Blog - KULTURKA PIŁA

..NIBY TAK JAK WSZĘDZIE ...     ALE JAKOŚ TAK INACZEJ...
________________________________________________________________
Przejdź do treści

Menu główne:

Dlaczego jeść Avocado ?

KULTURKA PIŁA
Opublikowany przez w Owoce ·

Awokado to owoc wyjątkowy – gęsty, kremowy miąższ kryje w sobie charakterystyczny smak, a bogactwo składników odżywczych decyduje o jego prozdrowotnych właściwościach. Ponadto świetnie komponuje się z wieloma innymi produktami kuchennymi, czyniąc go uniwersalnym i lubianym składnikiem.
O awokado słów kilka…
Awokado, znane również pod wdzięczną polską nazwą jako smaczliwka, to owoc pochodzący z Meksyku. Do Europy trafił w XVII wieku za sprawą hiszpańskich konkwistadorów. Drzewo (Persea Americana) dorasta do 24 metrów wysokości i należy do gatunku roślin wiecznie zielonych.
Owoce mają najczęściej gruszkowaty kształt, rzadziej okrągły. Charakteryzują się ciemnozieloną lub bakłażanową, lekko chropowatą skórką oraz żółto-zielonym miąższem z dużą pestką w środku.
Obecnie najważniejszymi globalnymi producentami tego owocu są kraje Ameryki Środkowej i Południowej (z Meksykiem na czele).  Za najważniejszego importera uznaje się Stany Zjednoczone, Japonię i Kanadę, natomiast wśród krajów UE – Hiszpanię i Francję.
W naszym kraju awokado jest łatwo dostępne i coraz bardziej popularne. Spośród ponad 150 znanych odmian, na polskich półkach najczęściej można spotkać zaledwie dwie: Hass i Fuerte.DOŁĄĆZ DO NASZEJ LIST ADRESOWEJ:


© 2017 Created GERONIMO MOTORBIKES
ADRES:

ul. Bydgoska 14 C
(vis a vis SP NR 8)
64-920 Piła

GODZINY OTWARCIA

Pon - Pt : 10.00 - 17.00
Sob : 10.00 - 18.00
Niedz : Nieczynne
Reserwacje + 66666 1410
e-mail : biuro@kulturka.net
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego